MPC8245LZU350D
Shenzhen Anxinruo Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MPC8245LZU350D
  • 1
Product Category : Microprocessors - MPU
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : TBGA-352
Maximum Operating Temperature : + 105 C
Number of Cores : 1 Core
L1 Cache Data Memory : 16 kB
L1 Cache Instruction Memory : 16 kB
Data Bus Width : 32 bit
Core : 603e
Series : MPC8245
Operating Supply Voltage : 1.9 V to 2.2 V
Maximum Clock Frequency : 350 MHz